Актуальна інформація

Комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр» Терешківської сільської ради Полтавського району Полтавської області

Директор: Світлана Іванівна КРИВЕНКО

Адреса установи:  вул. Шевченка, 7А

с. Терешки, Полтавська обл., Полтавський р-н.

Телефон для довідок: +38(0532) 55-29-19; 066-488-68-91.

Електронна пошта:  [email protected]

Група у  Facebook: https://www.facebook.com/groups/262912458056643

Офіційний сайт: https://tereshkyirc.bit.pl.ua/

Діяльність установи спрямована на  допомогу батькам та педагогам у вирішенні проблем навчання, виховання та розвитку дітей з особливими освітніми потребами від народження до повноліття.

Як звернутися до інклюзивно-ресурсного центру?

На консультацію до фахівців  інклюзивно-ресурсного центру  батьки звертаються за власним бажанням, рекомендацією лікаря, порадою практичного психолога, вчителя чи вихователя закладу, де здобуває освіту дитина, соціального працівника,.

Батьки можуть проконсультуватися з приводу своїх занепокоєнь, а  у разі потреби, фахівці  Центру  проведуть комплексну оцінку розвитку дитини, яка має на меті: визначення особливих освітніх потреб, розроблення рекомендацій щодо освітньої програми, організації освітнього середовища, особливостей організації психолого-педагогічних, корекційно-розвиткових послуг відповідно до  можливостей дитини.

Коли батькам слід звертатися до інклюзивно-ресурсного центру?

• малюк не реагує на своє ім’я;
  • дитя, на Ваш погляд, надто рухливе, або навпаки мляве, повільне;
  • дитина погано говорить;
  • дитина не запам’ятовує віршики, не переказує казки;
  • має труднощі у навчанні;
  • часто почуває себе втомленою, не бажає вчитись, виконувати домашні завдання, відвідувати школу;
  • педагоги скаржаться, що у дитини виникають конфлікти в класі, наявна агресивна поведінка.

Спеціалісти Комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Терешківської сільської ради:

-здійснюють комплексну оцінку розвитку дитини;

- надають психолого-педагогічні, корекційно-розвиткові послуги;

-працюють над розвитком мовлення -  заняття з вчителем-логопедом;

- займаються корекцією розвитку пізнавальної діяльності, інтелектуальних процесів - заняття з практичним психологом;

-здійснюють корекцію поведінкових порушень  - заняття з практичним психологом;

- працюють над соціально-побутовим орієнтуванням, адаптують дітей до життя в суспільстві - заняття з вчителем-дефектологом.

Батьки дітей з особливими потребами можуть отримати в Центрі фахові консультації з питань, які їх турбують.

Графік роботи  Комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Терешківської сільської ради:

Пн. – Чт.: з 08.00 до 16.45

Пт. з 08.00 до 15.30.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №545 (зі змінами) «Про затвердження Положення про інклюзивно-ресурсний центр» від 12.07.2017 р. прийом заяв здійснюється за наявності необхідних документів:

• документи, що посвідчують особу заявників;

• свідоцтва про народження дитини;

• інших документів, що посвідчують особу, якій проводитиметься комплексна оцінка. У період воєнного стану можуть надаватися копії документів, що посвідчують особу дитини, особу батьків або пред’являтися документи з використанням мобільного додатка мобільного Порталу Дія;

• індивідуальна програма реабілітації (у разі проведення комплексної оцінки особи з інвалідністю);

• до заяви можуть додаватися: психолого-педагогічна характеристика дитини, зошити з рідної мови, математики, малюнки, інші результати навчання, виховання та розвитку особи, документи про додаткові обстеження.

Також заяву можна подати онлайн, використовуючи автоматизовану систему «ІРЦ»https://ircenter.gov.ua/

Приймання заяв на проведення комплексної оцінки розвитку дитини здійснюється за попереднім записом за номером телефону: +38(0532) 55-29-19

ПОСЛУГИ ЦЕНТРУ БЕЗКОШТОВНІ !