Дата: 02.02.2022 09:33

ПОЛТАВСЬКОГО РАЙОНУ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Дванадцята сесія восьмого скликання

ПРОЄКТ РІШЕННЯ

Від  24  грудня 2021р.                                                   с. Терешки

Про затвердження

Параметрів шкільного громадського бюджету

Терешківської територіальної громади

на 2022 рік

З метою розвитку демократичного суспільства, налагодження взаємодії органів місцевого самоврядування з учнівською громадськістю, створення умов  для участі дітей та учнівської молоді у розвитку територіальної громади, удосконалення діалогу  між владою і громадою, активізації громадських ініціатив на території Терешківської громади щодо участі у бюджетному процесі на основі впровадження інноваційних механізмів залучення громадськості до розподілу коштів місцевого бюджету, керуючись ст.26, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» Терешківська сільська рада

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити Параметри шкільного громадського бюджету Терешківської територіальної громади на 2022 рік (додається).
  2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на начальника Відділу освіти Терешківської сільської ради ПОГОРІЛОГО Ігоря Васильовича.

Сільський голова                                                               Віталій ТУРПІТЬКО

Параметри

шкільного громадського бюджету

Терешківської територіальної громади

на 2022 рік

1. Загальний бюджет конкурсу шкільних громадських проєктів на плановий рік – 780 000 (сімсот вісімдесят тисяч) грн.
  2. Модель проведення конкурсу: загальний конкурс.

Терешківський ліцей - 239 учнів та учениць - має сформуватися мінімум 3 команди проєктів.

Вацівська філія І-ІІ ступенів ім. В.Тюріна - 78 учнів та учениць - має сформуватися мінімум 1 команда проєкту.

Головачанський КЗ ЗСО - 118 учнів та учениць - має сформувати мінімум 2 команди проєктів.

1. Типи Проєктів:

великі Проєкти – 450 000 (чотириста п’ятдесят тисяч) гривень;

малі Проєкти – 330 000 (триста тридцять тисяч) гривень.

1. Максимальна вартість одного Проєкту:

великого Проєкту - 150 000 (сто п’ятдесят тисяч)  гривень;

малого Проєкту - 55 000 (п’ятдесят п’ять тисяч) гривень.

1. Кількість поданих проєктних заявок однією командою: не більше 2-х (двох) проєктних заявок: 1 (одну) на великий Проєкт і 1 (одну) на малий Проєкт.
  2. Кількість голосів у кожного жителя громади: 9
  3. Категорії проєктів:
  • Створення нового освітнього простору в школі та громаді.
  • Фізична культура, спорт, здоров’я.
  • Культура та мистецтво.
  • Історія громади/рідного краю.
  • Інноваційні технології.
  • Екологія та захист навколишнього середовища.
  • Рівні права - рівні можливості.
  • Наука та просвіта.
  1. Терміни початку й завершення прийому проєктних заявок – 17 січня - 17 лютого 2022 року;
  2. Терміни проведення аналізу поданих проєктних заявок та їх доопрацювання командами – 18 лютого - 13 березня 2022 року;
  3. Терміни початку і завершення голосування за Проєкти – 14 - 27 березня  2022 року;
  4. Термін визначення проєктів-переможців – до 06 квітня 2022 року.
  5. Роз’яснення категорій проєктів -  Додаток 1 до Параметрів шкільного громадського бюджету.
  6. Прогнозний обсяг загального бюджету конкурсу шкільних громадських проєктів на наступні за плановим роки:

2023 - 500 тис.грн.;

2024 - 500 тис. грн.

Роз’яснення до категорій проєктів

• Створення нового освітнього простору в школі та громаді: коворкінг (наприклад, для популяризації робітничих професій, STEM-освіти, шкільного соціального підприємництва тощо), молодіжні центри/хаби, зони дозвілля.
  • Фізична культура, спорт, здоров’я: Проєкти, спрямовані на започаткування проведення фізкультурно-спортивних щорічних заходів або заходів з популяризації здорового способу життя, створення зон для зайняття фізкультурою, спортом та туризмом, іншими корисними для здоров’я та фізичного стану активностями.
  • Культура та мистецтво: Проєкти, спрямовані на популяризацію та  розвиток творчості, культурне дозвілля та естетичний розвиток.
  • Історія громади/рідного краю: Проєкти, спрямовані на підвищення обізнаності щодо історії громади та рідного краю (наприклад, музеї, експозиції, створення історичного гуртка).
  • Інноваційні технології: Проєкти, спрямовані на популяризацію інноваційних технологій (зокрема STEM, програмування застосунків).
  • Екологія та захист навколишнього середовища: Проєкти екологічного спрямування (з популяризації свідомого споживання, поводження з побутовими відходами, енергозбереження, захисту тварин, тощо).
  • Рівні права - рівні можливості: Проєкти, спрямовані на підвищення обізнаності щодо прав людини та демократії, зокрема відповідального громадянства, інклюзії  (наприклад, з толерантного ставлення до людей з інвалідністю, представників різних етнічних та інших груп, протидія булінгу, розвиток емпатії, зокрема до людей, які потрапили в скрутні життєві обставини, активностей, що сприяє більшій доступності шкіл та інших об’єктів інфраструктури громади для людей з інвалідністю тощо).
  • Наука та просвіта: Проєкти, спрямовані на популяризацію науково-дослідницької діяльності (наприклад, створення гуртків, проведення науково-просвітницьких активностей.