Терешківська громада

Полтавський район Полтавська область

Інформація для внутрішньо переміщених осіб!

Дата: 14.09.2023 14:49
Кількість переглядів: 29

Послуги із працевлаштування, які доступні для ВПО

 • Внутрішньо переміщені особи можуть самостійно переглядати актуальні пропозиції на Єдиному порталі вакансій. Дана послуга також доступна через чат-боти у Telegram і Viber.
 • Державна служба зайнятості організовує професійне навчання зареєстрованих безробітних. Професійне навчання здійснюється на замовлення роботодавця або для людини, яка планує розпочати власну справу.
 • Для ВПО є можливість отримати ваучер на навчання. Ваучер- документ, за допомогою якого повністю або частково оплачується вартість навчання у закладах освіти. Ваучери видаються за затвердженим Мінекономіки переліком професій і спеціальностей. Людина, яка бажає змінити професію, набути нових знань і навичок, має можливість одноразово отримати ваучер за умови, якщо особа:
 • не зареєстрована в центрі зайнятості як безробітна;
 • не досягла встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсійного віку;
 • не отримувала ваучер раніше;
 • не проходила протягом останніх трьох років професійне навчання за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття;
 • має професійну (професійно-технічну), фахову передвищу   або     вищу освіту.

На підставі ваучера здійснюється:

 • перепідготовка за робітничою професією;
 • підготовка за спеціальністю для здобуття ступеня магістра на основі ступеня бакалавра або магістра, здобутих за іншою спеціальністю;
 • підготовка на наступному рівні освіти (крім третього (освітньо-наукового /освітньо-творчого) та наукового рівня вищої освіти);
 • спеціалізація та підвищення кваліфікації за професіями та     спеціальностями.

Важливо! Законодавчо врегульовано питання надання статусу безробітного ВПО, у яких не розірвано трудові відносини з роботодавцем. Для набуття статусу безробітного та отримання допомоги по безробіттю такі особи мають право припинити трудовий договір в односторонньому порядку, подавши до центру зайнятості за місцем  проживання ВПО особисто заяву на ім’я роботодавця про припинення трудового договору, про що  центр зайнятості повідомляє роботодавця, територіальні органи Пенсійного фонду і Державної податкової служби (будь-яким засобом комунікації). Датою звільнення вважатиметься наступний день після подання такої заяви.

 • У рамках урядового проєкту єРобота внутрішньо переміщені особи можуть скористатися рядом програм, а саме «Власна справа», «Гранти на створення або розвиток власного бізнесу учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей». Головною умовою отримання грантів є розширення легальної сфери прикладання праці шляхом створення робочих місць.

Механізми стимулювання та фінансової підтримки роботодавців за працевлаштування ВПО

 • Компенсація на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб виплачується за умови працевлаштування зареєстрованих безробітних з числа ВПО на умовах строкових трудових договорів і збереження гарантій зайнятості таких осіб протягом періоду, що перевищує тривалість виплат у 2 рази. Максимальний розмір компенсації за кожну працевлаштовану особу з числа ВПО – 13 400 грн.
 • Компенсація витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні  виплачується за кожну працевлаштовану особу з числа ВПО на умовах строкового або безстрокового трудового договору (контракту). Зарплата має бути не нижчою від розміру мінімальної заробітної плати. Сума компенсації щомісячно за кожну працевлаштовану особу з числа ВПО – 6 700 грн. Максимальна загальна тривалість виплат – 2 місяці.

Участь ОВА та місцевої влади в процесі працевлаштування ВПО

 • При обласних військових адміністраціях (ОВА) триває процес створення Рад з питань ВПО, які мають на меті допомагати інтеграції внутрішньо переміщених осіб, а також координувати роботу органів місцевої влади для забезпечення прав та інтересів ВПО, в тому числі сприяння трудовій та професійній адаптації і працевлаштуванню.

З метою сприяння створенню на всій території України і врегулювання діяльності таких рад, Кабінетом Міністрів України прийнято постанову «Про затвердження Типового положення про Раду з питань внутрішньо переміщених осіб». Проект документу розроблено Мінреінтеграції на виконання Стратегії державної політики щодо внутрішнього переміщення на період до 2025 року. Згідно з Типовим положенням про Раду з питань внутрішньо переміщених осіб, дані консультативно-дорадчі органи сприятимуть реалізації регіональної політики щодо внутрішньо переміщених осіб, зокрема адаптації та інтеграції у приймаючі громади. Серед основних завдань таких рад – забезпечення соціального захисту ВПО, працевлаштування, забезпечення житлом, надання психосоціальної, медичної та правової допомоги тощо.

 • При ОВА діють Координаційні центри підтримки цивільного населення, головним завданням яких визначено піклування про ВПО та сприяння зайнятості даних осіб.

       Полтавська філія Полтавського обласного центру зайнятості,  м.Полтава, вул.Сінна,45, контакні телефони - 066 431 17 03;  050 856 50 65.  

                                                                      АКТУАЛЬНО

Інформаційне повідомлення

для внутрішньо переміщеної особи

     Порядком надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України
від 20 березня 2022р. №332 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 11 липня 2023 р. № 709) (далі-Порядок №332), визначено, що з 1 серпня 2023 року допомога призначається на шість місяців внутрішньо переміщеній особі, яка вперше звернулася за призначенням допомоги, і дана допомога призначається для забезпечення соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб із числа незахищених верств населення та стимулювання до працевлаштування внутрішньо переміщених осіб працездатного віку.

         Одночасно, відповідно до пункту 13 Порядку №332 допомога призначається на другий шестимісячний період автоматично, якщо у складі отримувачів є непрацююча працездатна особа, яка протягом перших шести місяців, за які отримувала допомогу, сприяла своїй економічній самостійності (працевлаштувалася/зареєструвалася у центрі зайнятості як безробітна, зареєструвалася як фізична особа - підприємець/або отримала допомогу на здобуття економічної самостійності/мікрогрант на створення або розвиток власного бізнесу/ваучер на навчання).

     З будь яких питань стосовно сприяння Вашій зайнятості, отримання послуг Державної служби зайнятості, підбору вакантних пропозицій роботи, проведення консультування з питань, що знаходяться в компетенції Полтавської філії Полтавського обласного центру зайнятості, отримання інформації про державні і місцеві органи влади та громадські організації в питаннях Вашої соціальної та трудової адаптації, Ви можете звернутись особисто за адресою 36022, м. Полтава, вул. Сінна, 45   або за телефонами 066 888 02 48; 050 856 50 65; 066 431 17 03; 050 816 34 18; 068 780 67 37 (вайбер).

                                                                 Полтавська філія

                                                                                 Полтавського обласного центру зайнятості                                           

                                                                                                                                                  


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь